Założenie spółki z o.o. u notariusza

Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością możemy założyć za pomocą systemu s24 oraz tradycyjnie u notariusza. Mogłoby się wydawać iż zarejestrowanie spółki przez Internet jest znacznie lepszym rozwiązaniem, ponieważ pozwala założyć spółkę już w zaledwie 24 godziny. Ponadto wszelkie formalności możemy wykonać z naszego ulubionego fotela. Wystarczy jedynie urządzenie z dostępem do Internetu.
Tymczasem wbrew pozorom lepsze dla naszej działalności może okazać się założenie spółki z o.o. u notariusza.

Zakładając spółkę w systemie s24 jej umowa sporządzana jest na podstawie wzorca. Oznacza to że znajdują się w niej ściśle ustalone zagadnienia. Niestety elektroniczna rejestracja nie daje możliwość ustanowienia postanowień szczegółowych takich jak na przykład kwestie dopłat, powtarzających się świadczeń niepieniężnych, wstąpienia do spółki małżonka przy współwłasności majątkowej oraz dziedziczenie udziałów po śmierci.
Jeżeli zagadnienia te chcemy ustalić w umowie wówczas konieczne jest podjęcie uchwały i zmiana umowy spółki, co musi zostać zgłoszone w KRS.

Zakładając spółkę u notariusza wspólnicy mogą wprowadzić szereg różnych postanowień, które ułatwią im funkcjonowanie w dalszej perspektywie.