Własna firma, czy etat?

Wiele osób zastanawia się czy nie rzucić pracy na etacie i nie zacząć własnej działalności. Oczywiście niesie to ze sobą wiele zalet, jednakże jak każda inna kwestia ma to również ciemne oblicze, dlatego warto przeanalizować oba te aspekty zanim zdecydujemy się na rezygnację z aktualnego stanowiska.

Zaletą własnej firmy jest niezależność. Nikt nie narzuca Ci czasu pracy oraz nie dyktuje zadań, które musisz wykonać. Wszystko zależy wyłącznie od Ciebie, ale to również i Ty weźmiesz całą odpowiedzialność za swoje działania.
Zarobki podczas prowadzenia własnej firmy mogą być o wiele większe niż te z pracy na etacie. Nie jest to jednak gwarantowane. Wszystko zależy od Twoich inwestycji i ciężkiej pracy.
Największą zaletą prowadzenia swojej firmy jest satysfakcja z pracy, której niestety zazwyczaj nie ma się z pracy na etacie.

A teraz największa wada własnej firmy - ogromne formalności!
Prowadzenie księgowości, wypełnienie obowiązków podatkowych, ewidencja czasu pracy pracowników to jedynie kropla w morzu obowiązków, z którymi spotykają się przedsiębiorcy.