Własna działalność gospodarcza - jak zacząć?

W przeciwieństwie do podjęcia zatrudnienia, założenie własnej działalności gospodarczej jest trudne, a także wymagające sporego zaangażowania się poświęcenia czasu. Przedsiębiorca musi nie tylko zająć się rejestracją swojej firmy, ale także musi sprostać licznym utrudnieniom. Zakładanie własnej działalności gospodarczej to także, podejmowanie wielu trudnych wyborów, mających wpływ na dalsze funkcjonowanie firmy.

Początek starań w zakładaniu własnej firmy jest trudny. Z tego też powodu powinno się na tym etapie poszukiwać uproszczeń. Jednymi z nich mogą być usługi naszej firmy, polegające na zakładaniu przedsiębiorstw na zlecenie lub na sprzedaży już gotowych spółek.

Rozpoczęcie działalności poprzez nabycie gotowej spółki to może być coś. Nie trzeba samemu zajmować się rejestracją spółki, co na ogół jest bardzo trudne i czasochłonne. Nie trzeba również tracić cennego czasu, by zajmować się nie tylko procedurami w KRS, ale i wszystkim co się z tym wiąże czyli na przykład sporządzeniem umowy spółki.

Zalety gotowej spółki: brak problemów z rejestracją, szybkość transakcji, staż spółki, odpowiednie wyposażenie. Niestety zakup spółki ma też kilka wad m.in. niepewność transakcji i konieczność dokonania zmian.

Dowiedz się więcej jak szybko i łatwo rozpocząć działalność, nie tylko w formie spółki z o.o. Więcej o tym tutaj