Sprzedaż spółki, a zmiana danych w KRS

Zakupienie gotowej spółki to doskonały sposób na zmniejszenie wszystkich utrudnień w zakładaniu działalności gospodarczej. Wystarczy skontaktować się z naszą firmą i sporządzić umowę zakupu wybranej spółki. Jednak to nie jedyny obowiązek!

Po zakończeniu procedur związanych z zakupem gotowej spółki, które oczywiście przebiegają bardzo szybko i są proste, należy zgłoszenie w KRS (Krajowym Rejestrze Sądowym) zmian, jakie miały miejsce w wyniku zakupu spółki. Obowiązek ten należy już do nowego właściciela spółki czyli osoby zakupującej. Nasza firma nie pozostawia jednak przedsiębiorców z tym samych. Oferujemy kompleksową pomoc w sporządzeniu wszystkich wniosków aktualizacyjnych do KRS.

Zamierzasz kupić spółkę? Nie martw się formalnościami, pomożemy Ci w tym!

Do aktualizacji danych w KRS, również tych nie spowodowanych zakupieniem gotowej spółki służy odpowiedni formularz KRS-Z3 "Wniosek o zmianę danych podmiotu w rejestrze przedsiębiorców", przeznaczony dla spółek z o.o. i akcyjnych. Wniosek ten można złożyć zarówno osobiście w odpowiednim sądzie rejestrowym lub za pośrednictwem internetu, gdy spółka była również rejestrowana w ten sposób.