Spółka z o.o. nie dla początkującego

Aktualnie najpopularniejszą formę prowadzenia firmy stanowią spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Zazwyczaj na wariant ten decydują się z kilku zasadniczych powodów. Po pierwsze, spółka ta posiada niewielki kapitał zakładowy w wysokości zaledwie 5 000 zł. Dodatkowo bardzo korzystna jest również ograniczona odpowiedzialność wspólników, co do zobowiązań zaciąganych przez spółkę. Kolejnym pozytywnym aspektem wyboru spółki z o.o. jest możliwość jej rejestracji online. Pozwala ona posiąść spółkę w zaledwie jeden dzień bez konieczności wychodzenia z domu.
Niestety wielu początkujących przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z tego, iż spółka z o.o. wymaga prowadzenia księgowości pełnej, która prócz tego że jest bardzo problematyczna wiąże się z dodatkowymi kosztami. Prowadzenie ksiąg rachunkowych zobowiązuje przedsiębiorcę do zlecenia tych działań profesjonalistom. Z kolei outsourcing księgowy jest usługą bardzo kosztowną, mocno obciążającą budżet niewielkich firm.
Z tego powodu warto przeanalizować możliwość założenia jednoosobowej działalności gospodarczej, która w fazie wchodzenia na rynek może okazać się o wiele bardziej korzystna. W przypadku takiej potrzeby w późniejszym czasie można przekształcić ją również w spółkę z o.o.