Czemu warto przekształcić się w P.S.A.?

Środowisko przedsiębiorców w Polsce już dawno oczekiwało na taką formę prowadzenia działalności, jak Prosta Spółka Akcyjna. Wiele start'upów nie doszło do skutku, ponieważ polski system prawny nie był w stanie zaoferować im tego, co w marcu 2021 r. da im założenie Prostej Spółki Akcyjnej. Wówczas dla wielu działających podmiotów bardzo korzystne może okazać się przekształcenie dotychczas prowadzonej przez siebie działalności.

Z pewnością pojawią się liczne zapytania – dlaczego warto przekształcić się w P.S.A.?

1. Znaczne ułatwienia, niski kapitał akcyjny
W głównej mierze rozwiąże problem odnośnie pozyskiwania kapitału, jak również długotrwałymi oraz skomplikowanymi procesami likwidacji firmy. Forma ta zapewni im stabilny oraz zrównoważony rozwój.

2. Uelastycznienie struktury majątkowej oraz uproszczenie formalności
Konstrukcja P.S.A. pozwoli na swobodne kształtowanie struktury majątkowej zakładanego podmiotu. Prosta Spółka Akcyjna daje możliwość emitowania akcji bez wartości nominalnej, jak również wniesienie wkładu także w formie pracy, usług czy know-how.

3. Dowolne kształtowanie organów oraz dostęp do środków
Przekształcenie prowadzonej spółki w P.S.A. umożliwi zniesienie pewnych ograniczeń, z którymi do tej pory musiały zmagać się osoby prowadzące spółki z o.o., bądź spółki akcyjne. Proste Spółki Akcyjne przewidują znaczną swobodę oraz elastyczność (także pod względem dostępu do środków kapitału zakładowego). Z pewnością będzie ona bardzo dobrą bazą do wielu różnorodnych inwestycji. Będzie również możliwość decydowania o złożoności organów kierujących spółką.

Jeśli zatem postanowisz przekształcić swoją spółkę w Prostą Spółkę Akcyjną, zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy. Nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby w Twoim imieniu szybko i sprawnie przeprowadzić cały proces przekształcania.