Prosta Spółka Akcyjna

PSA czyli Prosta Spółka Akcyjna to nowy typ spółki handlowej proponowany przez Ministerstwo Rozwoju. Ma ona łączyć w sobie charakterystykę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki akcyjnej. Podmiot ten został opracowany głównie z myślą o start-upach. Aktualnie projekt jest na etapie konsultacji.

Zastanówmy się nad tym co jest najważniejsze dla przedsiębiorców, którzy dopiero planują rozpoczęcie działalności. Bez wątpienia przede wszystkim jest to prosta i wygodna rejestracja pozbawiona zbędnych formalności. Innym kluczowym dla nich elementem jest możliwość szybkiego pozyskania kapitału .
Wszystko to ma zapewniać Prosta Spółka Akcyjna. Co również bardzo korzystne dla potencjalnych przedsiębiorców okazuje się, że kapitałem założycieli będzie mógł być innowacyjny pomysł na spółkę. Wymagany kapitał zakładowy wynosiłby natomiast symboliczną złotówkę.

PSA można będzie założyć zarówno w sposób tradycyjny, a więc składając wnioski papierowe w urzędzie, jak i drogą elektroniczną za pomocą procedury S24.