Bony rekompensacyjne dla małopolskich firm

W ramach pakietu przedsiębiorczości Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej jednoosobowe firmy mogą liczyć na bezzwrotne bony w wysokości 9 tysięcy złotych. W puli środków, do rozdania jest aż 16 mln złotych!

Bony otrzymają osoby fizyczne prowadzące działalność a terenie Małopolski, kwalifikującą się do sektora mikroprzedsiębiorstw, małych lub średnich firm, które nie zatrudniają pracowników na pełen etat.

Środki można przeznaczyć na wydatki związane z utrzymaniem przedsiębiorstwa i prowadzonej przez niego działalności, przez 3 miesiące od dnia wypłaty środków.

Pierwszy etap ubiegania się o otrzymanie finansowego wsparcia rozpocznie się 17.08 i potrwa tylko do 28.08. Będzie polegał na założeniu konta w systemie tarcza.malopolska.pl i wypełnieniu wniosku.

Drugi etap potrwa z kolei od 31.0 do 07.09 lub do momentu wyczerpania środków i będzie polegał na złożeniu uprzednio przygotowanego i zatwierdzonego wniosku.

Jest to szansa dla samozatrudnionych, na utrzymanie płynności finansowej swojej firmy przez kolejne miesiące i rozwoju prowadzonych działań.