Z jakimi kosztami musi się liczyć przyszły właściciel spółki z o.o.?

Spółka z o.o. to nadal bardzo atrakcyjna forma działalności gospodarczej. Mogą w niej prowadzić działalność prawie wszyscy. Nadaje się zarówno do prowadzenia dużego hotelu czy większej cukierni. Mimo, że forma ta jest tak bardzo atrakcyjna, ma też swoje wady. Nie zraża to jednak do jej zakładania. Na wszystko można znaleźć sposoby.

Proces zakładania spółki z o.o. jest bardzo trudny, zwłaszcza gdy odbywa się w sposób tradycyjny. Trochę prościej jest, gdy rejestracji dokonuje się online. Założenie spółki z o.o. to nie tylko trudny proces rejestracji. Przyszły właściciel musi liczyć się z kosztami, dotyczącymi jej powstania.

Pierwszym kosztem jest taksa notarialna czyli opłata za sporządzenie umowy spółki w formie aktu notarialnego. Jest zależna od wnoszonego do spółki kapitału. Im będzie on większy, tym bardziej zwiększy się opłata notarialna. Poza tym należy liczyć się opłatami sądowymi, związanymi z rejestracją spółki w KRS. W przypadku tradycyjnej rejestracji opłata ta jest wyższa, niż gdy spółkę rejestruje się online.